קצת עלי

היי, שמי קורל חזין בת 42 אדריכלית פנים המתמחה בתכנון ועיצוב מטבחים בשיטה ייחודית שפורצת את גבולות המוח לתכנון מטבח יצירתי וללא תקלות

מעל 20 שנים אני עוסקת באדריכלות ועיצוב פנים ומתמחה במיוחד בעיצוב ותכנון מטבחים. סיימתי לימודי אדריכלות ועיצוב פנים במכללה למנהל, עבדתי בחברות המטבחים המובילות בארץ. אני  עובדת בשיתוף פעולה ומדריכה אדריכלים ומעצבי פנים בתחום תכנון המטבח המקצועי. מרצה לקבוצות סטודנטים בתחום זה. בעלת קורס דיגיטלי ופרונטלי לתכנון מטבח ״מחוץ לקופסה וללא תקלות״ כהסבת מקצוע למתחילים וכהתמחות בתכנון מטבחים למעצבים ואדריכלים.

מתי הבנת שהייעוד שלך הוא תכנון מטבחים? איך נולד הרעיון?

נולדתי בסיביר וגדלתי במשפחה רעבה לפת לחם. אמא גידלה לבד אותי ואת אחותי והמשכורת שלה בקושי הספיקה עבורנו לאוכל של חצי חודש.   ולכן נאלצתי לעבוד מגיל 13 כדי לעזור לאמא. עבדתי בעבודות מזדמנות קלות- עזרה לגננת, תיקוני תפירה, שיפוצים קטנים, תיקוני נגרות ועוד…

ירשתי מאמא את הראש היצירתי וידי הזהב ויחד היינו משלימות הכנסה.

כשעליתי לארץ  בגיל 18 לא ידעתי שבגיל כזה עדיין אפשר מקצוע ולכן כשמצאתי מקום עבודה בקונדיטוריה בתור אופה, מוכרת, מנקה ומנהלת באדם אחד הייתי בטוחה שזה המקצוע של חיי!!! 

למזלי פגשתי את ג'ני – לקוחה קבועה בקונדיטוריה שלי שהיתה גדולה ממני ב-10 שנים, נהיינו חברות והיא סיפרה לי שהיא נרשמה ללמוד אדריכלות ועיצוב פנים… אני הייתי בשוק! איך! בגיל כזה? 

לקח לי כמה שנים כדי להבין ולהאמין שזה אפשרי גם עבורי. תודעת ההצלחה שלי היתה כל כך חזקה שהתחלתי לעבוד עוד לפני סיום הלימודים. נכנסתי לעבוד בתחום עיצוב רהיטים לילדים ונוער וצברתי את הנסיון היקר ביותר- נסיון מתוך עבודה בשטח

בלימודים גיליתי שהתחום המאתגר והמורכב ביותר לעיצוב הוא המטבחים ומיד הבנתי שכאן טמון האתגר שלי! אני מאוהבת בפיצוח אתגרים קשים ומסובכים ולא עוזבת אותם עד לפיצוח המושלם. התחלתי לעבוד בחברת מטבחים נחשבת וחיכיתי בחוסר סבלנות להתחיל להגשים את החלומות ללקוחות אמיתיים… כבר ביום הראשון לעבודה הבנתי שזה לא מה שחלמתי… נאלצתי לעבוד לפי שבלונות ולהספיק לבחור חומרים ולפתוח תיק ללקוח תוך שעה וחצי… הרגשתי שזה לא הוגן כלפיו.

מה היתה פריצת הדרך שגרמה לך לפתוח עסק עצמאי משלך?

כשעבדתי כשכירה בחברת מטבחים, עיצבתי מטבח יפה לרונית הלקוחה, אבל במפעל גילו בהפתעה שיש תקלה בשטח. כדי לא לעכב את האספקה החתימו אותה במקום על שינוי וביטול ארון בלי לעדכן אותי. כשהמטבח הגיע רונית התקשרה אלי מאוכזבת לשתף שחתמה בלי אישור שלי כי לחצו עליה לעשות זאת בדחיפות. מיהרתי להתקשר ל"מחלקת פירוק תיקי לקוחות" בטענה שאם היו מעדכנים אותי בזמן יכולתי לתכנן ולפתור את התקלה בצורה יצירתית ויפה

… נתקלתי בחומה אטומה ובקשה מפורשת מההנהלה להפסיק להתעסק במה שלא קשור אלי ולהתחיל למכור מטבחים…

לצערי, הבנתי שכחברות מטבחים לרוב עובדים "על סטופר" ואין מספיק זמן להתעמק בפרטים חשובים, וזה פוגע ישירות בתוצאה בבית הלקוח.

באותו רגע החלטתי שאני לא מוכנה להמשיך לעבוד כך כמו כל המעצבות מהשורה! 

החלטתי להקדיש שעות על חשבון זמני הפרטי ולהיפגש עם כל האנשים שמאחורי הקלעים עם אנשי המעבדה, המודדים, הנגרים, המעצבים, המהנדסים והמבצעים – למדתי מהם את כל סודות המקצוע מא' – ת', וגם את כל הטיפים הקטנים והסודיים שלהם…

ועם כל הידע וההבנה מה הכשלים בתהליך עיצוב מטבחים הקיים היום בחברות התחלתי לקבל לקוחות פרטיים במקביל לעבודתי כשכירה.

בהמשך עברתי לעבוד בחברת מטבחים יוקרתית יותר- שם הצטיינתי וקיבלתי פעמים רבות את פרס "מעצבת השנה"

תמיד בשמחה שיתפתי כל לקוח בדיוקים שצריך לקחת בחשבון כשמתכננים מטבח. ועם הזמן התחילו לפנות אליי מעצבות עם לקוחות מאתגרים שהתפעלו מהפתרונות היצירתיים ובהמשך ביקשו ללמד אותן את הכלים והשיטה שאני משתמשת בה. –

פתחתי סדנה ולאחר מכן קורס שלם, ועכשיו יש לי גם קורס דיגיטלי עבור כל מעצבת שמבינה את החשיבות להתמקצע בתחום, עם עשרות בוגרות שהקפיצו את העבודה שלהם בכמה רמות ונהנות מאוד מהשיטה שמאפשרת להם לתת שירות יצירתי וללא תקלות לכל לקוח!

הקורונה הכניסה אותי הביתה בעל כורחי ואחרי מספר עבודות מוצלחות ופגישות זום עם לקוחות הבנתי שמצאתי את מה שחיפשתי כל החיים! ויצאתי לדרך עצמאית לגמרי.

ספרי על יסודות השיטה הייחודית שלך שפיתחת במשך מעל שני עשור.

השיטה שלי פורצת את גבולות המוח בשישה שלבים:

1. ראיה מרחבית של כל הדירה וחללים סמויים.

 

2. ניתוח ואבחון מעמיק של כל צרכי הלקוח- בהווה ובעתיד.

 

3. פיצוח החלל בתכנון יצירתי שמאפשר להציג ללקוח אופציות שאף אחד לא חשב עליהם לפני ולהפתיע אותו.

 

4. עבודה עם מודלים תלת מימדיים להבנה של מספר אופציות שמוצגות ללקוח עם הסבר מעמיק של יתרונות וחסרונות כדי להוביל אותו להחלטה מדוייקת, וכמובן נדייק את האופציה הנבחרת לפרטי פרטים.

 

5. תהליך תכנון בשיטה שמונעת תקלות עם התחשבות בכל הפרטים הטכניים בנגרות המטבח ע"מ להגיע לגימורים מדוייקיים, שלא יתבצעו כמובן מאליו אם לא נתייחס אליהם בזמן התכנון. מעבר לחוקים היבשים של המעצבים שאתם מכירים כמו "משולש זהב" וכו'… אני מצרפת את השיטה שפיתחתי מעל עשור שנים ומאפשרת להגיע לתוצאות מדהימות עבור לקוחותיי. 

הכשרתי כבר עשרות מעצבים אחרים בקורס דיגיטלי ופרונטלי לעיצוב מטבחים. ואני יכולה לומר שהשיטה הזו מפתיעה מאוד גם מעצבים מנוסים שרכשו את הקורס ונדהמו לגלות כמה השיטה מקלה עליהם ומאפשרת לתכנן ללא תקלות.

6. הובלה נכונה של הלקוח בתהליך מדורג שמתחיל מהבנת הצרכים המעמיקה ברמה שלפעמים הלקוח עצמו לא חשב עליהם, כדי לספק מטבח פרקטי מסודר ומאורגן גם באמצע היום, נגיש באופן מיוחד, נראה מיליון דולר למרות ששולם עליו מחיר סטנדרטי רגיל.

תוך כמה זמן יש תוצאות?

 

אני מציעה ללקוחותי שלושה מסלולי עבודה:

1.מסלול אקספרס– דיוק ושדרוג תכנון מטבח קיים- כולל פגישת זום/ אונליין של שעה וחצי עד שעתיים .


2. המסלול המבוקש: מסלול לארג'- מקסי–  תהליך מעמיק שמאפשר להגיע לתוצאה מדוייקת לצרכי הלקוח, כולל: תכנון בתלת מימד והפקת עד 3-4 אופציות – עיצוב אונליין של האופציה הנבחרת ע"פ השיטה.

3. מסלול "פרימיום" – מא' – ת' – ליווי אישי מהתכנון הראשוני ועד לכניסה לדירה- כולל בחירת חומרים, נוכחות בהזמנת המטבח והורדתו לייצור.

את/ה לא צריך/ה לעשות שום דבר רק ללחוץ על הווצאפ ולקבל ממני פגישת ייעוץ במתנה >>
בפגישה נבין ביחד איך השיטה עובדת גם במטבח שלך!