תכנון מטבח כשר

מה הם הכללי ברזל

בתכנון מטבח כשר

מה הם הכללי הברזל בתכנון מטבח כשר

בואו נדבר רגע על בחינת  הצרכים של אישה שמתנהלת במטבח כשר.

חשוב לציין שמטבח כשר מתנהל לפי חוקים מדויקים שעלינו לציית להם כל פעם שאנו משתמשים בו.  

מטבח כשר לרוב זה מטבח פעיל במיוחד ורצוי מאוד שהחוקים הללו יהיו ברורים לכל בני המשפחה וקלים לביצוע, אז איך להגיע לתוצאה כזו?

נתחיל מזה שנבין שחוקים ברורים זה אומר שלכל פריט ופריט במטבח יהיו מקומות קבועים ומוגדרים מראש בשלובי תכנון מעמיק של המטבח.

אין קיצורי דרך בתהליך של ארגון וסדר, אחרת זה פשוט לא יעבוד.

 

תסכימו איתי שכדאי פעם אחד להתאמץ ולהנות בהמשך עשרות שנים קדימה ממטבח כשר, נוח לשימוש, מאורגן ומסודר כל כך טוב שהמלאכות בו יהפכו לתענוג אחד גדול ומתמשך.

כמה כיף כשיש אפשרות לתכנן מטבח בצורה כזו שלא נתבלבל בין הכלים, המשטחים, מכשירים בשריים, חלביים ופרווה.

אנרגיות שונות כמו בשר – גבורה  וחלב – חסד, לפי ההלכה היהודית אסור ששתי האנרגיות יפגשו ככה רוצה השם וליהודי שרוצה לשמח את הבורא זה חשוב מעומק הלב. 

אז מה הם הכללים שחייבים להיות כללי ברזל בתכנון מטבח כשר?

כדי לקבל תוצאה שלא תאכזב אותנו כשהמטבח כבר בבתינו ולשנות משהו מאוחר מידי, ניצמד לטכניקה לתכנון מטבח כשר שהוכיחה את עצמה במהלך שנים רבות.

האמת, הרשימה ארוכה ולכל מטבח הכללים הללו כ"סודוקו" משנים טיפה צורה בתהליך התאמת המטבח לחלל הבית וצרכים וחלומות של כל משפחה בפני עצמה, אבל…

השאירו פרטים עכשיו לשיחת ייעוץ חינם מקורל לתכנון מטבח כשר!

יש שלושה כללים מרכזיים בתכנון מטבח כשר!

עוד שאלה שעולה לא פעם היא איך יכול להיות שתכנון פרטי של המטבח יוצא זול יותר מתכנון בחברת המטבחים שנותנת את התכנון בחינם. אז נתחיל מכך שייעוץ פרטי עולה כסף וזאת כיוון שאתם משלמים עליו ואתם אלו שנמצאים במרכז התמונה. זאת בניגוד לתכנון בחברת המטבחים שמציעה לכם תכנון ״חינם״ אך לא משחררת תוכניות לפני חתימה ושמבקשת תוספת (משמעותית) על כל שינוי שמתבצע לאחר החתימה.

ברגע שאנחנו מתכננים יחד את המטבח אני חושבת רק עליכם. אני מבינה מה הצרכים שלכם, מהן האפשרויות שעומדות לפניכם מבחינת המבנה ויוצרת תוכנית מפורטת איתה תוכלו לגשת למספר חברות ונגרים כדי לקבל הצעות מחיר זהות. כיוון שחברת המטבחים לא משחררת את התוכניות לפני החתימה היא לא באמת מאפשרת לכם לבצע השוואה בין המטבח שהיא מציעה למטבחים אחרים. הדרך היחידה בה תוכלו לחסוך בעלויות היא לבצע השוואות מחירים בין תוכניות זהות.

התוצאות בפועל מצביעות על כך שמי שמבצע איתי תכנון מטבחים חוסך בין אלפי שקלים למטבח קטן (כ-5,000 שקלים) ועשרות אלפי שקלים (כ-40,000) למטבח בינוני וגדול. אם אתם נמצאים בהתלבטות לגבי מה לעשות עכשיו ואיך לתכנן את המטבח, כל מה שעליכם לעשות הוא ליצור עכשיו קשר, לשלוח תוכניות או צילום של הבית ומשם אדאג שתקבלו את התוצאה הטובה ביותר במחיר משתלם.

זה התכנון של המטבח של יוסי ביום שפנה אליי (השם של הלקוח שונה כדי לא לפגוע במעצבת שמלווה את הפרויקט).

כלל מספר 1

תשמרו על ‏משטחי עבודה רציפים! (משטחי עבודה מסומנים באדום)

שימו לב, לפני התיקון המשטח נקטע מהרצף, בגלל יחידת הנגרות המונחת על השיש (מסומן בחץ אדום), כנראה לצורך הפרדה בין משטח חלבי ובשרי מה שיפריע מאוד לתפקוד במהלך הבישול. בנוסף, כיריים ממוקמות לא תקין, גם בשרי וגם חלבי מוצמדים מדי לנגרות באחד הצדדים (שימו לב על החתיכה הקטנה שסימנתי בחץ האדום על הסרטוט). מיקום כזה של הכיריים מאוד מאולץ ומאיים על המשתמש ובמקרה שלנו החלל מאפשר תכנון מרווח ונוח יותר.

לאחר תכנון מחדש נוכל להבחין במשטח מתמשך ורציף, אפשר להכין גם מנות בשריות וגם חלביות בו זמנית ולהרגיש חופשי לגשת לסיר שפתאום דורש התייחסות מיידית. 

דמייני את עצמך ליד הכיריים בתכנון החדש: את בקלות שולטת בו זמנית על הטיגון וההכנות גם של תבשיל בשרי וגם חלבי! מדהים עד כמה הזמן שהגדרת לבישול הולך להתקצר וישמור על הכוחות שלך להמשך היום!

משטח ברצף יאפשר לך להנות משדה ראיה לא מוגבל. משטח ברצף מאפשר לנו תחזוקה יותר כפית של המשטח, בנוסף פתרון כזה מקטין משמעותית את כמות החיבורים בשיש שבהם תמיד קיימת הצטברות של הלכלוך השומני שמתיישן.

כלל מספר 2

לוודא שיש משטח עבודה נוח מימין ומשמאל של כל פונקציה (כיור/כיריים)

תוודאו שיש משטח נוח לשימוש מימין ומשמאל של כל כיור וכיריים. המלצה על לפחות 80/110 ס״מ של משטח מאחד הצדדים של הכיור/כיריים, ובצד השני מינימום 40/60ס״מ! 

לדוגמה במטבח לפני התיקון, המשטחים מחולקים בצורה לא תקינה לעבודה למרות שהחלל מאפשר מספר אופציות לתכנון עם משטחים מרווחים ומפנקים.

באופציה שנבחרה ע״י הלקוח בתכנון מחדש לאחר התיקון אנחנו יכולים לראות משטחים מפנקים מימין ומשמאל של כל כיור וכל כיריים.

קיבלנו בונוס! איילנד מפנק המאפשר לנו לא רק ישיבה אלא משטח עמוק של 110 ס"מ שמאפשר להזיז קערות עם סלט לדוגמה לעומקו של המשטח וכך בקלות לייצר משטח פנוי שלפנינו להמשך העבודה.

איזה כיף!

כלל מספר 3

חובה לחקור במדויק את הפוטנציאל המקסימלי של החלל! 

לתכנן את המטבח הכשר יחד עם כל הקומה וחללים סמויים כדי לחקור את הפוטנציאל המקסימלי של החלל ולגלות פתרונות שאף אחד לא חשב עליהם קודם! בנוסף, חשוב להבין פרופורציות בין כניסה לבית כולו, לסלון ופינת האוכל, להבין שיש מעברים תקינים, מקום לפתוח שולחן לאירוח ועוד.

למדוד 6 אופציות אוניברסליות לתכנון המטבח עם התייחסות להנדסת אנוש ומניעת תקלות נפוצות בתכנון המטבח. לאחר שנבחן את האופציות – נבין את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם, נבחר את הטובה ביותר (אגב, היא יכולה להיות שילוב בין שתי אופציות קודמות) אולי נשמע מסובך אבל זאת הדרך והיא קלילה בידיים טובות של מעצבת מתמחה, רק זהירות לא לקצר שלבים.

נשאר לנו רק לדייק את האופציה הנבחרת לפרטי פרטים ולצאת להשוות מחירים בשוק עם רשימת חומרים מדויקת (רוצים ללמוד על חומרים? לינק)

ואם אתם רוצים שנעשה זאת יחד, אני תמיד פה כדי לעזור לכם להגשים את החלום

בצורה הכי מחבקת ומבינה, כיוון שגם אני בעצמי משתדלת לשמח את השם ושומרת על מטבח כשר בביתנו. 

לאחר שתכננתי יותר מ-12,000 מטבחים יהיה לי קל לעזור לך להגיע לתוצאה שתסייע לך לבצע מצווה בשמחה ב״ה ולשמור על מטבח כשר ומסודר. (שלחי לי הודעה – קישור לווצאפ)

אגב, אם יש לנו כימיה טובה, לאחר תכנון מטבח אולי נתקן גם את כל חלל הבית 😊

השאירו פרטים עכשיו לשיחת ייעוץ חינם מקורל לתכנון מטבח כשר!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן